Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Won Hwa Do
10.03.2010

Co je Won Hwa Do
Won Hwa Do je fyzicky mladé bojové umění, založené na kruhových pohybech. Založil ho velmistr Han Bon Ki začátkem 70 let v Jižní Koreji. Přes svůj mladý věk v sobě zahrnuje toto mladé bojové umění více než 5 tisíc letou tradici Korejského národa.
Touha velmistra Hana o vytvoření tohoto bojového umění ho zavedla daleko do hor, kde si jednou v hluboké meditaci všiml krouživého pohybu svých dlaní (základní pohyb WHD „Bison“). Uvědomil si že většina pohybů ve vesmíru jsou kruhové a stále se opakující cykly (pohyby planet, častí atomů anebo cyklicky se opakující roční období). Tento zážitek ho ovlivnil natolik, že i Won Hwa Do využívá tyto kruhové pohyby.
Won Hwa Do je praktický způsob sebeobrany. Podstata bojového umění a Won Hwa Do jako ve většině Korejských bojových uměních je do značné míry zaměřená na techniky nohou. A proto se v tréninku WHD klade velký důraz ne jen na kondici, posilování svalstva ale také  i na pružnost, odolnost, flexibilitu a samozřejmě na maximální technickou vyspělost. Nemalou úlohou však hraje i využití vnitřní energie KI.

Won Hwa Do též využívá oblasti tréninku meditace, základních pohybů (forem se zbraní i beze zbraně), aplikace (techniky) proti ozbrojenému i neozbrojenému útočníkovi, kde se využívají údery „čigy“, kopy „čagy“, páky „kokki“, přehody „nomgigi“, znehybnění „fixace“, dýchací, strečinkové a gymnastické cvičení.

„Won“
Znamená kruh, znázorňuje vnitřní vnější formu každého pohybu a jeho kruhový pohyb v rámci kruhu anebo kruhovu sféry. Na tomto základě jsou každý útok či obrana převedené do kruhových pohybů.
„Hwa“
Je harmonie, sjednocení v rámci nás samých či s ostatními. Toto je klíč jak zdokonalit útok či obranu. Účel útoku, nebo obrany není ve zranění či zabití, ale ve sjednocení.
„Do“
Znamená cesta, je to moudrost, která nám ukazuje možnosti použití našich technik. Do je absolutní standard, na základě kterého rozhodujeme jestli použijeme naši zručnost a jakou cestou se vydáme. Do může být praktické jestli ho využijeme správně. Do je základní etiketa .
 
Převzato:
slovakia.wonhwado.eu
zdroj: youtube.com
zobrazeno: 8113 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce