Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Brazilské Jiu-Jitsu
30.11.2009
Administrator


Brazilské Jiu jitsu je jedno z nejlépe prověřených bojových umění na světě. Desítky mistrů různých odvětví bojových umění vyzvali zástupce rodiny Graciů na souboj a 100% těchto soubojů Graciovi zvítězili.

Jedná se o propracovaný systém práce na zemi, který zahrnuje širokou škálu pákových technik, škrcení a spoustu účinných technik, které Vám umožní bezpečně zneškodnit soupeře.Každá technika je za dobu existence brazilského Jiu-Jitsu tisíckrát prověřena a zdokonalena pro rychlé a snadné využití v reálném boji.

 


Brazilské Jiu-Jitsu je bojové umění u jehož vzniku stáli členové rodiny Gracie. Na začátku 20. století se přistěhoval do Brazílie japonský učitel judo, jiu-jitsu a uznávaný zápasník Esai Maeda. Spřátelil se zde s Gastao Graciem, vlivným politikem a nabídl mu, že bude učit jiu-jitsu jeho nejstaršího syna Carlose. Carlos později učil své čtyři mladší bratry a v roce 1925 si otevřeli první akademii jiu-jitsu v Brazílii.
Helio Gracie (narozen v roce 1912), pozdější zakladatel brazilského jiu-jitsu (BJJ) a Gracie jiu-jitsu (GJJ) proslul zápasy s nejlepšími bojovníky své doby.V jeho šlépějích jdou i ostatní rodinní příslušníci, kteří jsou velmi úspěšní na soutěžích vale tudo, UFC a samozřejmě i brazilského jiu-jitsu.Gracie spolu se svým starším bratrem Carlosem jsou označováni za zakladatele moderního MMA a své jméno si vybudovali díky síle v bojových sportech v širokém spektru zápasů, do kterých byli vyzváni a které se odehrály v letech 1932 až 1967 v Brazílii.

Heliovi bylo šestnáct let, když si poprvé přičichl k bojovým uměním. Jeho starší bratr začal studovat japonské jiu-jitsu pod vedením experta Mitsuyo Maeda. Helio byl pro jistou držen dál od těchto jiu-jitsu lekcí. Hlavně kvůli jeho slabé konstituci a tendecím po námaze omdlévat. Gracie sledoval zpovzdálí, jak se jeho bratr učí toto umění a později jej sám začal vyučovat. Jednoho dne byl vhozen do role učitele, když jeho bratr přišel do hodiny pozdě.

Postupem času Helio přizpůsobil japonské Jiu-jitsu své slabší konstituci zdůrazněním páko-vého efektu a technik velké síly a stability. Před svou třicítkou začal Helio zápasit profe-sionálně, s různými soupeři v různých disciplínách. V roce 1951 Gracie famózně zaměstnal Masahiko Kimuru, veličinu tehdejšího Judo, jenž se ubránil díky zámku na rameno po patnácti minutách urputného boje. Držení, kterému podlehl Gracie, bylo pojmenováno po muži, který tuto obranu použil. Synové Gracieho, Rorion, Rickson, Royce, Relson, Robin a Royler pokračovali v tradici Gracie Jiu-Jitsu založením “Gracie Challenge” pro trénování všech disciplín bojových sportů.

Helio Gracie zemřel ve věku 95 let, nicméně Brazilské jiu jitsu bude žít dál díky manželce Veře, synům Ricksonovi, Roylerovi, Rolkerovi, Royceovi, Relsonovi, Robinovi, Rorionovi, dcerám Rerice a Ricci.

zdroj:
jiu-jitsu-kickbox.cz

zdroj: youtube.com
zobrazeno: 14273 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce