Nejbližší akce

Nejbližší akce

Anketa

Kontakt

Název
Adresa
Město

Články

Taekwondo krok za krokem 2

Taekwondo krok za krokem 2
Kopy jsou podstatnou částí tréninku taekwondo. Před samotným tréninkem je dobré být rozcvičený, protažený a uvolněný. To, jak se vám bude dařit zvládat jednotlivé techniky kopů je přímo závislé na počtu opakování a soustředění se na techniku.

Taekwondo krok za krokem 1

Vážení čtenáři,
taekwondo je celosvětově rozšířené bojové umění pocházející z Koreje. Má dvoutisíciletou tradici, čerpá z historických stylů taekkyon a subaku, které jsou považovány i za předchůdce různých čínských a japonských bojových umění.
Taekwondo je moderním olympijským sportem (odkaz na čt, odkaz na našem portále).

Taekwondo

Taekwondo WTF, nebo ITF? Cvičíte nějaký z těchto stylů a jaké mají vůči sobě výhody? Jak se vůči sobě liší? Jak jsou populární a podporovené jednotlivé organizace? Proč právě cvičit ten určitý styl?

Taekwondo WTF

TAEKWONDO je korejské bojové umění staré tisíce let. Přeloženo do češtiny, znamená cestu sebeobrany prostřednictvím rukou a nohou. Vyznačuje se lehkostí, rychlostí, energií a elegancí pohybu. Historicky mělo jiné názvy, ale stejně jako nese toto umění moderní pojmenování TAEKWONDO, má také moderní podobu, která se neprojevuje pouze v sebeobranném boji, ale i ve sportu a zábavě. Ostatně na korejském poloostrově se nikdy necvičilo pouze za účelem strohé sebeobrany. Přátelské zápasy pořádané po celé zemi sloužily k zábavě a potěšení z udatnosti. Od roku 2000 patří TAEKWONDO mezi olympijské disciplíny.
 
(stránka 1 / 0)   

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce

Reklama