Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Taekyon
22.02.2010
Administrator

Taekkyon je starý korejský bojový sport, kde je povoleno kopání a podrážení, které mají za cíl srazit protivníka na zem. Turnaje měly často amatérský charakter a zúčastňovali se jich obyčejní lidé, jako tomu bylo u boxerských soubojů ve staré Anglii. Trénovali ho často nevzdělaní venkované a nejednou měl charakter rodové rivalizace. Taekkyon byl zakázan na počátku 30. let 20. století japonskými okupačními zákonodárci a od té chvíle začal pomalu zanikat.

V 50. letech 20. století vymizel téměř zcela. Naživu zůstal pouze jediný mistr - Duk Ki Song. Soudí se, že taekwondo vděčí taekkyonu za svou současnou popularitu díky podobnému názvu, protože konkurenční bojové sporty - tangsudo a kongsudo, jejichž názvy mají japonský původ, se z důvodu protijaponských nálad netěšily zvláštní oblibě. Taekkyon se nyní v Jižní Korei opět obnovil díky působení Songa, kterému korejská vláda dala za úkol zachovat tento sport jako jedno z národních kulturních dědictví.

Někteří historici taekwondo zastávají názor, že tvůrci tohoto sportu praktikovali taekkyon. Avšak techniky taekkyonu nemají mnoho společného s taekwondo. V taekkyon dominují techniky sloužící k tomu, aby byl soupeř zbaven rovnováhy, kdežto v taekwondo převažují techniky silných kopů z výskoku a otočky na horní partie protivníkova těla.


 
Citováno:
cs.wikipedia.org

zdroj: youtube.com
zobrazeno: 7564 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce