Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Taekwondo ITF
16.12.2009
Administrator

Taekwondo je korejské bojové umění, které vzniklo v 50tých letech 20. století. Hlavním představitelem a tvůrcem tohoto stylu je Gen. Choi Hong Hi, který skloubil techniky starých bojových stylů Sobagi ( umění rukou ) a Taekyon (umění nohou ) a vytvoril tím zcela nový bojový styl pod názvem Taekwondo ITF.
Taekwondo znamená v překladu Tae ( kopat ) Kwon (úder ) a Do ( duchovní cesta ) - čili duchovní cesta kopů a úderů.
 


ilustrační foto:
zdroj itfindia.com

Taekwondo ITF pochází ze severní Koreje (KLDR), kde jej cvičí i příslušníci vojenských složek. Tento systém má jedny z nejrozmanitějších technik kopů a jejich variací s výskoky.
Souboje probíhají v systému lehkého kontaktu tzv. Matsogi  ( 70% plné síly ) a bojovníci používají chrániče nohou, rukou, hlavy a genitálií. Je zde kladen velký důraz na rozmanitost technik nohou a ovládání agresivního chování. Ve sportovním zápase převládá technika nad sílou.
Všichni žáci stylu ITF se již od ranného začátku učí koordinované sestavy ( tull ), které využívají především při zkouškách na technické stupně a sportovních závodech. V Taekwondo ITF jsou udělovány žákovské stupně technické vyspělosti (kup) a mistrovské stupně (dan).
Hlavní součástí Taekwondo ITF jsou i dovednosti v demonstraci síly a obratnosti, kdy jedntlivci přerážejí končetinami dřevěné desky či cihly na zemi i ve výskoku.Těmto dovednostem však předchází dlouholetá a náročná průprava otužování úderových ploch končetin. Gen. Choi Hong Hi
prezident ITF

 

Související články ZDE

zdroj: youtube.com
zobrazeno: 8650 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce