Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Viet Vo Dao
30.11.2009
Administrator

Vovinam Viet vo dao
Moderní vietnamské bojové umění Viet vo dao vzniklo ze starých tajných umění buddhistických mnichů. Tradiční bojové praktiky země byly v roce 1938 sloučeny do jednotného systému.

Historie
Viet vo dao (Viet - Vietnam, vo - bojové umění, dao - učení) se provozuje jako sport a nacvičuje se rovněž za účelem sebeobrany. Součástí výuky je nácvik kopů, úderů pěstí (které jsou vedeny po obloukové dráze) technik porazů i užívání zbraní (binh khi) - tj. tyčí,cepů (long gian), nožů a krátkých mečů. Zápasníci trénují s dřevěnými panáky a pytli s pískem, jsou velmi rychlí a hbitě a pružně střídají své pozice. Ruce podle potřeby používají jako ptačí zobák (škola kohoutího boje). Velký důraz je kladen na dechová cvičení a posílení vnitřní energie "khi". Při Viet vo dao se vyučuje rovněž formám (quyen), které se zaměřují na quyen tap - jednoduché formy, quyen co - tradiční formy, quyen tan - bojové formy.
Soutěže ve Viet vo dao se skládají ze dvou částí: 1. předvedení quyen, 2. zápas s použitím ochranné výzbroje. Zápasníci se řídí následujícími pravidly: Celý hrudník je zásahovou plochou pro údery pěsti a nohou. Dovoleny jsou lehké kontakty proti hlavě, zakázáno je použití loktů a kolen i údery hranou dlaně z otočky. V případě zranění soupeře následují ubrání bodů, přičemž viník bývá v závažných případech dokonce diskvalifikován. U Viet vo dao existují čtyři žákovské stupně (cap) a 10 mistrovských (dang).

Zdroj:
bojova-umeni.blog.cz


 zdroj: youtube.com
zobrazeno: 10771 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce