Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Reálná sebeobrana on-line,revoluce ve výuce
21.10.2010
Administrator

PRAHA 6 – 1. výukový online kurz sebeobrany na webu navštívilo přes 7000 fanoušků.

Většina lidí se v životě potká s nějakou formou agresivity či násilí. Kurzy sebeobrany jsou jedním z možných způsobů, jak se s těmito situacemi vypořádat. Proto se naučte bojové chvaty. Jak? Online. Během ročního fungování navštívilo plnohodnotný výukový videokurz sebeobrany na internetových stránkách www.zoom-team.eu celkem 7.177 unikátních fanoušků a zájemců, kteří udělali 10.134 návštěv. Zájemci o trénink podle videokurzů si stáhli 148 videolekcí! K dispozici je nyní 40 videolekcí, tj. celkem 4 hodiny cvičení doma nebo v tělocvičně.

Francouzský elitní legionář Stano Gazdik v online kurzech sebeobrany zúročuje své zkušenosti instruktora speciálních jednotek Groupe Commandos Parachutistes. Celkem ve 40 lekcích učí, jak odrazit různé druhy útoků za pomoci chvatů a jiných triků. Web funguje také v polské a slovenské jazykové mutaci. Videa jsou uveřejňována ve dvou obsahových verzích: Každodenní situace a Military verze. Je možné si také objednat souhrnné DVD.

V obou kategoriích jsou součástí kurzu i obranné techniky proti útokům nejen rukama a nohama, ale i s pomocí různých pomůcek včetně obrany proti útoku nožem nebo tyčí. Nechybí ani obrana proti více útočníkům. V kategorii Každodenní situace jsou zobrazeny nejčastější způsoby útoků a obrana proti nim v nejrůznějších prostředích. Cílem je především útok odrazit. V kategorii Military verze jsou způsoby možných útoků rozšířeny o méně obvyklé techniky. Tomu je přizpůsobena i obrana, která nekončí pouze odražením útoku.

Z návštěvníků kurzu zatím mají převahu lidé z České republiky, kterých je 92 %. Stránky mají ale i polskou a slovenskou mutaci, návštěvnost z obou zemí se zatím pohybuje okolo 3%.  Do další fáze svého fungování představí ZOOM-TEAM i další jazykové mutace v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, španělštině a ruštině.

„Jazykové verze jsou nezbytné pro naší snahu navázat spolupráci s národními i mezinárodními institucemi, městy, regiony nebo školami, aby vzniklou internetovou formu přijaly a prezentovaly jako ucelený a dlouhodobý preventivní bezpečnostní program namísto ad hoc aktivit nepřinášejících v dlouhodobém horizontu žádné konkrétní výsledky,“ domnívá se spolutvůrce nového bezpečnostně preventivního programu legionář Stano Gazdik.

Stránky www.zoom-team.eu nabízí každému možnost se seznámit s obrannými technikami tak, aby si je mohl sám kdykoliv a kdekoliv vyzkoušet a byl tak připraven na neočekávané situace.

„Techniky jsou vybrány tak, aby si je každý mohl následně vyzkoušet sám či s přáteli nejen doma, ale i v jakémkoliv prostředí, a být tak připraven i na neočekávané situace. Zároveň aby byly lehce osvojitelné a přitom efektivní, mohli je použít lidé v různém věku, rozličných tělesných proporcí a aby bylo možno použít jednu obrannou techniku na více způsobů napadení,“ vysvětluje Stano Gazdik.

Projekt ZOOM-TEAM kromě videokurzů se základy i pokročilými prvky sebeobrany a bojového umění naplňuje současně několik prvků zdravého životního stylu: zvyšuje sebevědomí, podporuje zdravý způsob života, umožní každému se připravit na neočekávané situace (šikana, domácí násilí, znásilnění, ohrožení zdraví či života).


zdroj: www.prahanoviny.cz
Martin Šalek, tiskový mluvčí Prahy 6

zobrazeno: 12686 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce