Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Mezinárodní Seminář Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo
01.09.2012
r.zikmund

Ve dnech 2.- 3. června 2012 ve sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod proběhl mezinárodní seminář Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo. Výuku na celém semináři vedl Okinawský mistr hanchi Kenyu CHINEN (9.dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 9.dan Okinawa Kobudo), který je šéf-instruktorem a prezidentem celosvětové organizace World Oshukai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation, která je v ČR reprezentována Českou federací Okinawa Karate a Kobudo. Seminář pořádal šef-instruktor WOF pro ČR a předseda České federace Okinawa Karate a Kobudo Jan Kopecký, který je přímým žákem senseie Chinena a reprezentuje tak výše uvedenou mezinárodní organizaci senseie Chinena v České republice. 
Celého semináře se účastnilo cca 100 lidí z České republiky, Polska, Maďarska, Francie, Irska a Slovenska. Na trenincích karate sensei Chinen vyučoval: Kihon Waza DaI Ichi, Kata Naihanchi Shodan, Kata Pinan Shodan + Kata Kumiwaza + Kata Bunkai, Kitea Kata a Dojo Kumite. V kobudo se učastníci semináře učili se zbraněmi Bo (dlouhá tyč), Sai a Tonkuwa. 
Sensei Kenyu Chinen přicestoval do České republiky se svoji manželkou Mitsuko již ve čtvrtek 31.5., kdy je na letišti vyzvedl šef-instruktor pro ČR Jan Kopecký a v jeho doprovodu v Havlíčkově Brodě se mistr Chinen seznámil s městem, kde ho přivítal i starosta města Bc. Jan Tecl a také navštívili hrad Lipnice nad Sázavou. V Pátek večer také absolvoval Jan Kopecký společně s budoucím instruktorem Okinawa Kobudo Slovenska Igorem Vakošem soukromý trenink se senseiem Chinenem. Po skončení semináře sensei Chinen a skupina několika zahraničních účastníků odjela na dvou denní výlet do Prahy také v doprovodu českého šef-instrukora.
Velké poděkování patří sponzorům. A těmi byly havlíčkobrodský pivovar Rebel a VaM lékárna s.r.o. nádražní ul. HB, kteří velice pomohli finančně podpořit tento mezinárodní seminář pod vedením tak význané osoby světového karate a kobudo.
Účast na tréninku Okinawa KarateÚčast na tréninku Okinawa Kobudo

zobrazeno: 2312 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce