obchod@bojovesporty.cz
INFO

České karate v zahraničí drtí konkurenci – Malta Open 2015
17.06.2015

Ve dnech 27.3. a 28.4. 2015 se konal evropský pohár WUKF (World Union of Karate Federation) na Maltě. Za naši republiku se ho zúčastnil tým reprezezentace ČABK (Česká Asociace Budo Karate) ve složení Karel Kesl, Kateřina Neufingerová, Hana Vašíčková, Veronika Jelínková, Klára Marečková, Martin Sláma a prezidentka ČABK Lucie Papíková – všichni členové oddílu SK Kesl-ryu Shotokan.

Turnaj sliboval vysokou konkurenci a zisk nových zkušeností za hranicemi. Celkem bylo registrováno lehce přes 800 závodníků z 35 států. Hala byla skvěle připravená a poháry i medaile vyskládané na stolečku byly velikou motivací. Kategorie se rozjížděly na 4 tatami. Soutěž byla rozložena do dvou dnů, první den kata jednotlivci a týmy a druhý den se zápasilo v kumite.
Soutěž kata pro naše barvy zahajovaly holky v kategorii seniorky 18+ - Hana Vašíčková, Veronika Jelínková a Klára Marečková. Holky ukázaly, že umí a nezaleknou se ani mezinárodní půdy.  Pro naše barvy získala první cenný kov Veronika, která skončila na krásném třetím místě.
V kategorii masters nastupovaly společně Martin Sláma a Katka Neufingerová. Tato kagetogie byla speciální tím, že muži i ženy závodily společně. Katka bojovala statečně a porazila i několik chlapů. Konkurence byla na vysoké úrovni a po velkém boji jsme i tady získaly cenný kov – bronz. Postaral se o něj Martin Sláma.
Jako další nastupoval ve své kategorii “starší” masters Karel Kesl. Svým výkonem nenechal nikoho na pochybách a vybojoval úžasné druhé místo. Je super vidět, že karate se dá opravdu cvičit v každém věku a že celoživotní trénink se vyplácí. Shihan Karel Kesl, který nedávno oslavil své krásné 60 narozeniny, jde svými výkony neustále příkladem všem daleko mladším karatekům a sportovcům obecně.
V poslední kategorii smíšených kata týmů nastupovalo naše želízko v ohni – tým holek složený z Hanky Vašíčkové, Veroniky Jelínkové a Kláry Marečkové. Celkem nastupovalo 10 týmů, mix ženy i muži. Každodenní tvrdý trénink našich holek se vyplatil a holky jen potvrdily, že Česká republika se svými výkony může rovnat ostatním státům. Třetí místo v této nabité kategorii zakončilo naše medailové žně.
Turnaj na Maltě pro nás byl další mezinárodní zkušeností a ukazatelem, že jdeme správnou cestou. Samozřejmě víme, že stále máme co zlepšovat, ale to ve sportech, i v těch bojových, máme vždy. Život sportovce je krátký, medile zaplňují šuplíky, na poháry časem sedá prach, ale zážitky a jimi rozšíření vědomosti a vlastního pohledu na svět díky osobní účasti, je tou pravou odměnou za investici v podobě času stráveného v dojo.